ТЕРМИНИ ИНДИВИДУАЛНИХ РАЗГОВОРА СА НАСТАВНИЦИМА РАЗРЕДНЕ И ПРЕДМЕТНЕ НАСТАВЕ (>>>)

РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ И КОНТРОЛНИХ ЗАДАТАКА У ШКОЛСКОЈ 2015/2016.. ГОДИНИ

2. РАЗРЕД
3. РАЗРЕД
4. РАЗРЕД
5. РАЗРЕД
6. РАЗРЕД
7. РАЗРЕД
8. РАЗРЕД

ИНФОРМАЦИЈЕ О УПИСУ

Све податке о ученицима који учествују на конкурсу за упис у средњe школе за школску 2015/2016. годину, a који се налазе у централној бази Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, можете видети на званичном порталу за упис у средње школе:

www.upis.mpn.gov.rs

РЕШЕЊА теста из српског језика и математике можете преузети овде:

Тест 1 - Кључ - српски језик

Тест 4 - Кључ - математика

ДОПУНА КОНКУРСA

Текст допуне можете преузети овде:

Допуна Конкурса за упис ученика у средњу школу за школску 2013/2014. годину

КОНКУРС ЗА УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Пдф формат Конкурса можете преузети овде:

Конкурс за упис ученика у први разред средње школе у Републици Србији за школску 2013/2014. годину

РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ И КОНТРОЛНИХ ЗАДАТАКА У ШКОЛСКОЈ 2012/2013. ГОДИНИ

2. РАЗРЕД
3. РАЗРЕД
4. РАЗРЕД
5. РАЗРЕД
6. РАЗРЕД
7. РАЗРЕД
8. РАЗРЕД

ШТА ЈЕ ИСПИТНА ТРЕМА И КАКО ЈЕ ПОБЕДИТИ

Већина ученика се суочава са тремом пред завршни испит. То је осећање сраха које који се осећа у вези са оним будућим ситуацијама које ви процењујете као важне. Трему препознајемо као узнемиреност, недостатак конценрације, заборавност, давање погрешних одговора, сувоћу уста, црвенило у лицу...Умерени степен страха помаже нам у савладавању испитне ситуације на тај начин што повећава нашу будност и спремност. То је позитивна трема и угавном траје само до почетка испита.Код мањег броја ученика траје и током испита али успевају да је превазиђу. Када страх постане прекомеран, може да смањи успешност и паралише ученика. То је такозвана „паралишућа трема“ и јавља се код малог броја ученика.

Ево неколико савета за превазилажење треме:

СРЕЋНО!

Водич за избор занимања

На следећој адреси ученици осмог разреда могу пронаћи корисне информације о избору занимања.

Збирке задатака за пријемни испит

Збирке задатака за завршни испит 2011/2012 у електронском облику можете преузети са следећих линкова:

Српски језик

За језике националних мањина