Школа позитивних вредности

Малишани из ОШ „Михајло Пупин“ у дневном боравку

Ученици трећег разреда ОШ „Михајло Пупин“ из Ветерника, 28.02.2023. године били су гости Дневног боравка ШОСО „Милан Петровић“ са домом ученика са Новог насеља.

Том приликом они су се информисали о раду наше организационе јединице, а свој боравак су употпунили радним ангажовањем у радионицама за мануфактуру рециклираног папира, радионици за производњу уникатног накита и грнчарској радној јединици.

У радионици за мануфактуру рециклираног папира су се упознали са поступком прављења ручно рађеног рециклираног папира, а након тога су уз помоћ истог, уз подршку корисника, израђивали држаче за оловке.

У радионици за уникатни накит су осликавали магнете који су направљени од глине, док су у грнчарској радионици креирали разне предмете које су осмишљавали уз подршку сарадника из керамичке радне јединице.

На крају су у музичкој радионици свирали и забавили се на инструменту соундбеам.

Овом приликом се сарадња између ове две образовне институције успешно наставила.

.